Kontakt
Contacto
   Bez kategorii    Nauka hiszpańskiego online

Nauka hiszpańskiego online

Chyba nikt nie przewidział takiego obrotu spraw. Z dnia na dzień nasze życia zmieniły się o 180 stopni. Praca z domu, załatwianie spraw przez internet na ogromną skalę… Wielu ludzi ogarnęła panika i niepewność, ale czy można w tej sytuacji znaleźć plusy?

Z pewnością tak! Nie musimy już marnować czasu na dojazdy do pracy, możemy lepiej zagospodarować nasz czas wolny i zamiast oglądać filmiki na YouTube, nauczyć się czegoś nowego. Dotyczy to również języków obcych. Jakie są plusy nauki języka obcego w trybie on-line?

https://patina.photo

1. Buduje nasze poczucie odpowiedzialności i samodyscyplinę

Koniec z wymówkami: „nie miałem czasu”, „byłem zajęty”, itd. Skoro jesteś w domu, masz więcej czasu na rozwój osobisty i na zrobienie czegoś dla siebie. W nauce najważniejsza jest regularność, dlatego też zaplanuj sobie co najmniej pół godziny dziennie na naukę słówek czy gramatyki, znajdź ciekawy artykuł po hiszpańsku w internecie (to dla bardziej zaawansowanych) i przetłumacz go. No i oczywiście pamiętaj o regularnym uczęszczaniu na zajecia on-line.

2. Daje nam większe poczucie komfortu

Ponieważ przez Internet uczymy się nie wychodząc z domu, możemy sobie wygodnie siedzieć w naszym ulubionym fotelu, z kubkiem herbaty i głaszcząc naszego czworonożnego przyjaciela. Nie tracimy też cennego czasu na dojazdy. Wystarczą słuchawki, mikrofon, kamerka i dobre połączenie z siecią.

3. Jest atrakcyjna wizualnie

Ułatwienia takie jak wirtualna tablica, po której każdy kursant może pisać, czy też opcja dzielenia ekranu sprawia, że zajęcia stają się niezwykle dynamiczne i atrakcyjne. Ponadto masz do dyspozycji mnóstwo materiałów podawanych w przystępnej formie, które bez problemu możesz ściągnąć na dysk i wrócić do nich w dowolnym momencie. Mowa tu o filmikach, plikach dźwiękowych, grach i ćwiczeniach wysyłanych przez prowadzącego zajęcia bezpośrednio na maila. W taki sposób znacznie łatwiej jest połączyć przyjemne z pożytecznym.

4. Uczy nas korzystania z nowych technologii

Dzięki obecnej sytuacji każdy z nas do perfekcji opanuje używanie aplikacji służących do konferencji on-line: Zoom, WebEx, itp. Nie od dziś wiadomo, że świat idzie naprzód i trzeba podążać za nowinkami technicznymi. Umiejętność obsługi tego typu programów z pewnością przyda się nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym

5. Brak ograniczeń kadrowo – terytorialnych

Kursy on-line prowadzą nie tylko lektorzy z okolicy, ale również native speakerzy. Kadra, podobnie jak słuchacze, mogą łączyć się z internetem z dowolnego miejsca na świecie. A co za tym idzie, wybrani lektorzy to najlepsi z najlepszych. Native speakerzy znacznie częściej są spotykani na kursach internetowych, niż w szkołach stacjonarnych. 

Warto pamiętać, że nauka jest nieodłącznym elementem całego naszego życia. Żyj jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się jakbyś miał żyć wiecznie!”, mówił Gandhi. O tej maksymie należy pamiętać na co dzień, nie tylko w obecnej sytuacji.