Kontakt
Contacto
   Bez kategorii    Najlepsze hiszpańskie seriale

Najlepsze hiszpańskie seriale

NAJLEPSZE SERIALE DO NAUKI JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Netflix to nie tylko świetna platforma do oglądania filmów i seriali, ale też doskonałe narzędzie do nauki języka. Seriale takie jak La Casa de Papel czy Narcos są doskonale znane większości z Was, a oglądanie ich niewątpliwie pozytywnie wpływa na oswajanie się z językiem. O nauce języka poprzez seriale pisaliśmy już na naszym blogu i dalej podtrzymujemy, że połączenie przyjemnego z pożytecznym to najlepszy sposób na szybkie i naturalne przyswojenie hiszpańskiego! Poniżej przedstawiamy Wam listę seriali wartych uwagi nie tylko ze względu na fabułę, ale też na walory językowe:

1) Gran Hotel

Serial był emitowany w polskiej telewizji pod tytułem Zagadka Hotelu Grand. Akcja toczy się w Kantabrii na początku XX w. Główny bohater, Julio, zatrudnia się w tytułowym hotelu jako kelner, aby rozwiązać zagadkę zaginięcia jego siostry, która pracowała tam jako pokojówka. Pomaga mu Alicia, córka właścicielki hotelu. Między młodymi, pochodzącymi z różnych klas, zaczyna rodzić się uczucie… Podróż w czasie do innej epoki, intrygująca, wielowątkowa fabuła, cudowne krajobrazy północnej Hiszpanii i gwiazdorska obsada gwarantują rozrywkę na wiele tygodni

2) Las Chicas del Cable (Telefonistki)

Za sukcesem serialu stoją twórcy Grand Hotel. Madryt, magia lat dwudziestych XX w., ale zarazem bardzo trudne czasy dla walczących o swoje prawa kobiet, którym narzucono ograniczenia i bardzo sztywne zasady. Tytułowe bohaterki – Lidia, Marga, Angeles i Carlota – podejmują pracę w centrali telefonicznej przy Gran Vía w stolicy Hiszpanii. Dla każdej z nich oznacza to zupełnie nowe życie, a także walkę o przyjaźń, miłość i sukces zawodowy.

3) La Casa de las Flores (Dom Kwiatów)

Jeżeli interesujecie się Ameryką Łacińską, chętnie czytacie powieści Marqueza, a realizm magiczny to Wasz ulubiony kierunek, ten serial jest dla Was idealny! Dom Kwiatów, o którym mowa, to kwiaciarnia prowadzona od ponad 50 lat przez rodzinę De La Mora. Jej głową jest Virginia, która nade wszystko stawia dobro swoich najbliższych. To serial pełen przerysowanych historii miłosnych i sarkastycznego poczucia humoru. Cała rodzina chce być idealna, jednak w międzyczasie na jaw wychodzą skrywane przez nią sekrety oraz kłamstwa.

Poza walorami estetycznymi, serial jest godny uwagi również ze względów językowych – akcent meksykański jest niewątpliwe łatwiejszy do zrozumienia, a postać Pauliny zawsze przypada go gustu zwłaszcza początkującym, gdyż mówi wyjątkowo wolno i wyraźnie, zwłaszcza jak na język hiszpański.

4) La Valla (Mur)

Apokaliptyczna wizja przyszłości Ziemi. Madryt, rok 2045. Niedobór surowców doprowadził do upadku demokracji i nastania dyktatury. Jednocześnie kraj pustoszy epidemia śmiertelnego wirusa. Stolica jest podzielona murem na dwa sektory: pierwszy, uprzywilejowany, zamieszkały przez rządzących, i drugi, zamieszkały przez pozostałych obywateli. Jedynym sposobem przejścia do pierwszej strefy jest uzyskanie specjalnej przepustki. Skojarzenia z twórczością Orwella nasuwają się same… Serial miał swoją premierę w Hiszpanii w styczniu 2020 r. i natychmiast okazał się wielkim sukcesem. Mówiono nawet, że jego twórcy przewidzieli pandemię COVID-19. Czy niebawem tak będzie wyglądał świat?

5) ValeriaTytułowa bohaterka to młoda pisarka przeżywająca kryzys twórczy i… małżeński. Wsparcie zapewniają jej trzy przyjaciółki, Carmen, Lola i Nerea. Wszystko zmienia się, kiedy Valeria poznaje przystojnego Victora i postanawia napisać powieść erotyczną. Serial zdobył ogromną popularność i został okrzyknięty mieszanką „Seksu w Wielkim Mieście” i „Dziennika Bridget Jones”. W tym roku rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu. Znakomity obraz młodych Hiszpanów w dobie kryzysu gospodarczego, dużo języka potocznego, humoru i szczypta pikanterii.